WTA Madryt: Agnieszka Radwańska w II rundzie po wygranej z Eugenie Bouchard

2014.05.05//  M. Mikołajczyk
Agnieszka Radwańska zrobiła swoje. Najlepsza polska tenisistka pewnie pokonała w poniedziałek Eugenie Bouchard i zgodnie z przewidywaniami awansowała do drugiej rundy mocno obsadzonego turnieju WTA w Madrycie.

„Isia” wygrała z niezwykle utalentowaną Kanadyjką 7:6(3), 6:2 i w następnej fazie turnieju zmierzy się z dobrze jej znaną Swietłaną Kuzniecową albo Alize Cornet. Ta druga zatrzymała krakowiankę w Katowicach, więc niewykluczone, że nasza zawodniczka otrzyma okazję do szybkiego zrewanżowania się Francuzce za przegraną przed własną publicznością.
Agnieszka Radwańska

Pojedynek Radwańskiej z Bouchard tylko w pierwszym secie był bardzo wyrównany. Trzecia rakieta globu rozpoczęła zgodnie z planem, prowadząc 5 do 3, ale młodej tenisistce błyskawicznie udało się odrobić poniesione wcześniej straty, doprowadzając do tie-breaka. W dogrywce znacznie lepsza okazała się Polka, która wytrzymała napięcie i w najważniejszych momentach zachowała stoicki spokój.

Następna odsłona starcia pomiędzy półfinalistkami wielkoszlemowego Australian Open upłynęła pod znakiem dominacji krakowianki. „Isia” dyktowała warunki na korcie, aż trzykrotnie przełamując Kanadyjkę. Biało-czerwona trwające godzinę i 34 minuty spotkanie zakończyła wspaniałym gemem serwisowym, odnosząc nad 18. zawodniczką rankingu WTA w pełni zasłużone zwycięstwo.