Sport   »   Tenis   »   WTA Madryt: Radwańska pokonała Szwedową

WTA Madryt: Radwańska pokonała Szwedową

2011.04.30//  J. Knop
Agnieszka Radwańska zwyciężyła w pojedynku Kazaszką - Jaroslawą Szwedową w wymiarze 2:6, 6:1, 6:3. Spotkanie odbyło się w ramach rozgrywek pierwszej rundy turnieju WTA w Madrycie. Pula nagród zawodów opiewa na 3,5 mln euro.

Początek pierwszego seta nie ułożył się po myśli Radwańskiej. Szwedowa przeważała nad Polką w każdym aspekcie tenisowego rzemiosła. Ponadto pochodząca z Kazachstanu zawodniczka wykazywała się większą skutecznością i determinacją, co pozwoliło jej wygrać seta.
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska Agnieszka Radwańska

Radwańska była niezwykle poirytowana przebiegiem pierwszej odsłony meczu. Owa irytacja przerodziła się w prawdziwą sportową złość i całkowitą zmianę stylu gry Polki. Popularna „Isia” w wielkim stylu prezentowała swoje wysokie umiejętności i nie dała rywalce najmniejszych szans.

W trzeciej odsłonie oglądaliśmy nieco bardziej wyrównaną rywalizację. „Isia” nie dała się przełamać Szwedowej i konsekwentnie realizowała założenia taktyczne, jakie obrała przed wyjściem na kort. Wspaniała postawa pozwoliła dwudziestodwulatce zakończyć spotkanie na swoją korzyść.

W kolejnej fazie zmagań Radwańska spotka się ze zwyciężczynią pojedynku pomiędzy Rosjanką - Marią Kirilenko a Australijką - Jarmilą Gajdosovą. Rywalka „Isi” zostanie wyłoniona już w niedzielę.