Sport   »   Tenis   »   WTA Madryt: Radwańska za burtą turnieju

WTA Madryt: Radwańska za burtą turnieju

2011.05.02//  J. Knop
Agnieszka Radwańska przegrała w pojedynku z Jarmilą Gajdosową w wymiarze 6:3, 3:6, 3:6. Spotkanie odbyło się w ramach rozgrywek drugiej rundy turnieju WTA Tour w Madrycie. Pula nagród zawodów opiewa na 3,5 mln euro.

W pierwszej odsłonie Radwańska zagrała przeciętnie. „Isia” wykazała się jednak większą dokładnością i skutecznością w zagraniach niż rywalka, co pozwoliło jej wygrać seta. Gajdosowa nie miała zbyt wiele do powiedzenia przy lepiej dysponowanej Polce.
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska Agnieszka Radwańska

Drugi set przyniósł całkowitą zmianę stylu gry Polki. Radwańska prezentowała się słabiej niż w pierwszej partii i zawodziła w kluczowych momentach. Gajdosowa narzuciła rywalce swoje tempo gry. „Isia” nie potrafiła odnaleźć się w tej sytuacji i tym samym przegrała seta.

W trzeciej partii obserwowaliśmy zacięty pojedynek. Obie tenisistki nie zachwycały skutecznością, co skutkowało wieloma niewymuszonymi błędami. Ostatecznie większą odpornością psychiczną i determinacją popisała się Gajdosowa. Dzięki temu mogła cieszyć się z triumfu w tym spotkaniu.