WTA Seul: Agnieszka Radwańska jedzie na "rowerze" po obronę tytułu!

2014.09.17//  M. Mikołajczyk
Agnieszka Radwańska od mocnego uderzenia rozpoczęła rywalizację w turnieju WTA w Seulu. Polka bez najmniejszych problemów wygrała dwa pierwsze mecze i jest już w ćwierćfinale tenisowej imprezy w Azji. Krakowianka w stolicy Korei Południowej broni wywalczonego przed rokiem mistrzowskiego tytułu.

„Isia” w swoim pierwszym spotkaniu pokonała 6:3, 6:3 Polonę Hercog, a w następnej rundzie potrzebowała zaledwie 49 minut, by zwyciężyć z Chanelle Scheepers. Nasza rodaczka w starciu z reprezentantką RPA nie straciła nawet symbolicznego gema i w walce o półfinał zmierzy się z nieobliczalną Amerykanką Varvarą Lepchenko.
Agnieszka Radwańska
Jerzy Janowicz

Radwańska do tej pory z wyniku 6:0, 6:0 w głównym cyklu nie miała okazji cieszyć się zbyt często – po raz ostatni „przejechała” swoją przeciwniczkę „rowerkiem” podczas tegorocznego Indian Wells, kiedy rozgromiła Annikę Beck.

Dobre informacje dla kibiców z kraju nad Wisłą nadeszły również z turnieju ATP w Metz, gdzie we wtorek swoje mecze po niezwykle zażartych bataliach wygrali Michał Przysiężny oraz Jerzy Janowicz. „Ołówek” w tie-breaku trzeciego seta okazał się lepszy od Pierre Hugesa Herberta, z kolei łodzianin wyrzucił za burtę Adriana Mannarino.