Sport   »   Tenis   »   WTA Tokio: Radwańska wygrała z Goworcową

WTA Tokio: Radwańska wygrała z Goworcową

2010.09.27//  J. Knop
Rozstawiona z numerem szóstym Agnieszka Radwańska wygrała z białoruską tenisistką Olgą Goworcową w wymiarze 6:2, 6:3 w drugiej rundzie turnieju WTA Tour na twardych kortach w Tokio. Już pierwszej rundzie z turniejem pożegnała się broniąca tytułu Rosjanka - Maria Szarapowa.

Radwańska rozstrzygnęła o losach spotkania po godzinie i 16 minutach, wykorzystując pierwszą piłkę meczową. Polka zaledwie raz straciła swój serwis, w pierwszym secie, ale później przełamała podanie rywalki aż czterokrotnie. Spotkanie rozgrywano na korcie centralnym przy zasuniętym dachu z powodu opadów deszczu.
Agnieszka Radwańska Agnieszka Radwańska

Krakowianka miała w pierwszej rundzie turnieju „wolny los”. Goworcowa zaś, w niedzielę zwyciężyła jedną ze zwyciężczyń kwalifikacji Czeszkę - Ivetę Benesovą 6:4, 7:5.

Swoją przeciwniczkę w 1/8 finału Radwańska pozna najwcześniej we wtorek, a może nią być Niemka - Andrea Petkovic, która już jest w drugiej rundzie. Zawodniczka musi sobie jednak poradzić w meczu ze zwyciężczynią zaplanowanego na poniedziałek meczu pomiędzy Rosjanką - Swietłaną Kuzniecową i Węgierką - Agnes Szavaj.