Sport   »   Tenis   »   Wimbledon: Djokovic odprawił Tsongę

Wimbledon: Djokovic odprawił Tsongę

2011.07.01//  J. Knop
Serb – Novak Djokovic zwyciężył w pojedynku z Francuzem – Jo – Wilfredem Tsongą w wymiarze 7:6, 6:2, 6:7, 6:3. Spotkanie odbyło się w ramach rozgrywek półfinału wielkoszlemowego turnieju w Wimbledonie. Pula nagród zawodów opiewa na 14,6 mln funtów.

Dwie pierwsze partie przebiegły pod dyktando Djokovica. Serb grał pewnie i konsekwentnie zdobywał punkty. Tsonga miał spore problemy z tym, by dostosować się do tempa narzuconego przez rywala, co znacząco utrudniało mu rywalizację.
Novak Djokovic
Novak Djokovic Novak Djokovic

W trzecim secie do głosu doszedł Tsonga. Francuz wrócił na właściwy tor i to on kontrolował sytuację na korcie. Ostatecznie o losach partii musiał zadecydować tie – break. W tej fazie meczu lepszą skutecznością popisał się Tsonga i tym samym zapisał seta na swoje konto.

W ostatnim secie Djokovic nie pozwolił jednak Francuzowi na rozwinięcie skrzydeł. Tsonga robił co mógł, by dotrzymać kroku popularnemu „Djoko”, ale jego działania nie przyniosły zamierzonego efektu. Dzięki wspaniałej postawie Djokovic po raz pierwszy w swojej zawodowej karierze awansował do finału Wimbledonu.