Sport   »   Tenis   »   Wimbledon: Novak Djokovic awansował do półfinału

Wimbledon: Novak Djokovic awansował do półfinału

2011.06.29//  J. Knop
Serb - Novak Djokovic zwyciężył w pojedynku z Australijczykiem – Bernard’em Tomic’em w wymiarze 6:2, 3:6, 6:3, 7:5. Spotkanie odbyło się w ramach rozgrywek ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju w Wimbledonie. Pula nagród zawodów opiewa na 14,6 mln funtów.

W pierwszej partii Djokovic nie miał większych problemów z Australijczykiem. Serb grał pewnie i skutecznie, co pozwoliło mu wygrać seta. W kolejnym secie Tomic prezentował się jednak zdecydowanie lepiej. Tym razem Djokovic został zepchnięty do defensywy i ostatecznie musiał uznać wyższość rywala.
Novak Djokovic
Novak Djokovic Novak Djokovic

W trzecim secie sytuacja na korcie ponownie się odwróciła. Djokovic znów świetnie serwował i konsekwentnie zdobywał punkty. Tomic nie miał zbyt wiele do powiedzenia i tym samym przegrał ową partię.

W czwartym secie obaj tenisiści toczyli zacięty bój. Gra była niezwykle wyrównana, tak więc o losach seta musiał przesądzić tie – break. W tej fazie meczu lepszą skutecznością wykazał się Serb, który zapisał triumf w całym spotkaniu na swoje konto. W półfinale Djokovic zmierzy się z Francuzem – Jo - Wilfriedem Tsongą.