World Grand Prix: Polskie siatkarki wygrały z Kubą

2011.08.14//  P. Rączka
Podopieczne Alojzego Świderka dość pewnie pokonały reprezentantki Kuby 3:1, w spotkaniu rozgrywanym w Zielonej Górze. Po zwycięstwie nad Argentyną 3:0 i porażce 0:3 z Koreą Południową , dzisiejsze spotkanie było bardzo ważne dla układu tabeli. Biało-czerwone zgarnęły cenne trzy punkty, dzięki którym mają ciągle szanse na awans do turnieju finałowego. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się dzisiaj trzy zawodniczki: Okunkiewska, Konieczna i Kosek, które poprowadziły naszą reprezentacje do zwycięstwa.

Polki od pierwszego od początku prezentowały się bardzo dobrze zarówno w obronie, jak i ataku nie popełniając przy tym dużej ilości wymuszonych błędów. Zwycięstwo 25:15 w pierwszym secie najlepiej odzwierciedla wyższość, nad odmłodzonym składem zawodniczek z Kuby. Drugi set był już bardziej wyrównany, jednakże i on okazał się zwycięski – 25:21. W trzecim nasze siatkarki przeżyły lekki kryzys, bądź może wydawało im się, że set wygra się sam. Porażka do dwudziestu trzech wprowadziła lekką nerwowość w drużynie, a także wśród kibiców. Czwarty set okazał się jednak ostatnim, choć jego początek był wyrównany, to w ostatecznym rozrachunku Polski odskoczyły na sześć punktów, pewnie dowożąc zwycięstwo do końca.