Yohan Blake rozpędza się - pobiegł 9.69 w Diamentowej Lidze

2012.08.24//  P. Rączka
Yohan Blake przebiegł dystans 100 metrów w czasie 9,69 sekund, podczas mityngu Diamentowej Ligi w Lozannie. Wicemistrz olimpijski uzyskał tym samym drugi - ex aequo - czas w historii tej konkurencji. W takim samym czasie dystans ten przebiegł w 2009 roku Tyson Gay, który tym razem zajął drugie miejsce (9,83), a za nim finiszował Jamajczyk Nesta Carter (9,95). Rekord świata od dwóch lat wynosi 9,58 i od 16 sierpnia 2009 roku (Berlin) należy do Usaina Bolta.
Złoty medalista z Londynu startował tylko na dystansie 200 metrów - zajął pierwsze miejsce.