Sport   »   Tenis   »   ATP Masters: Novak Djoković wygrał z Tomasem Berdychem

ATP Masters: Novak Djoković wygrał z Tomasem Berdychem

2012.11.09//  P. Rączka
Novak Djoković pokonał 6:2, 7:6 Tomasa Berdycha w ostatnim meczu grupy A turnieju ATP World Tour Finals w Londynie, gdzie pula nagród wynosi 5,5 mln funtów. Czech choć rozpoczął spotkanie od dość łatwego zwycięstwa w pierwszym gemie, to jednak następne cztery  należały do lidera światowych list. Serb po 35 minutach pewnie zakończył pierwszego seta, mocno akcentując kto jest faworytem do końcowego triumfu na tej imprezie.

Druga partia była niezwykle ciekawa. W początkowej fazie obaj zdołali się przełamać następnie wyrównana gra toczyła się do stanu 6:5 dla Berdycha. Zawodnik ten miał okazję przełamać Serba i doprowadzić do remisu w setach - ostatecznie jednak nie wykorzystał błędów rywala. W tie-breaku było podobnie - prowadził już 6:3 i miał trzy piłki setowe! Żadnej nie wykorzystał.