Sport   »   Tenis   »   ATP Oeiras: Łukasz Kubot przegrał z Carlosem Berlocqiem

Tenis

ATP Oeiras: Łukasz Kubot przegrał z Carlosem Berlocqiem

2014.05.01//  M. Mikołajczyk
Łukasz Kubot po triumfie nad Teimurazem Gabaszwilim nie zdołał pójść w czwartek za ciosem. Polski tenisista w drugiej rundzie turnieju ATP World Tour 250 w Oeiras w dwóch setach przegrał z Carlosem Berlocqiem. Argentyńczyk na korcie ziemnym w Portugalii w 79 minut wygrał z naszym rodakiem 6:4, 6:3.

Gracz z Ameryki Południowej zrewanżował się na mączce Kubotowi za porażkę w 2011 roku podczas wielkoszlemowego Rolanda Garrosa, zdobywając sporo punktów po akcjach przy siatce. Biało-czerwony za występ w Oeiras i pokonanie zeszłotygodniowego pogromcy Dawida Ferrera zainkasował 7405 euro.
Łukasz Kubot

W innych spotkaniach portugalskiego turnieju swoje zwycięstwa z ogromną łatwością odnieśli Tomas Berdych oraz Milos Raonić, którzy pod nieobecność Rafaela Nadala i Novaka Djokovica są najwyżej rozstawionymi zawodnikami tej imprezy. W ślady Czecha i Kanadyjczyka dość niespodziewanie nie poszedł Guillermo Garcia-Lopez, który w trzech partiach przegrał ze startującym dzięki tzw. dzikiej karcie Gastao Eliasem.