Sport   »   Aktualności   »   Biathlon: Helena Jonsson ponownie tryumfuje

Biathlon: Helena Jonsson ponownie tryumfuje

2009.12.17//  S. Kozak
W dzisiejszych zawodach Pucharu Świata w biathlonie kobiet zwyciężyła Helena Jonsson. Na dystansie 15 kilometrów w biegu indywidualnym była bezkonkurencyjna. Polki ponownie nie wypadły zbyt dobrze.
Helena Jonsson Helena Jonsson

Helena Jonsson wygrywając w Pokljuce, odniosła trzeci tryumf w tym sezonie. Strzelała bezbłędnie więc rywalki nie miały szans. Za nią na metę dobiegła Anna Carin i Anastazja Kuzmina. Najlepsza z Polek – Agnieszka Cyl – zajęła 31. miejsce.

Cyl nabrała tempa po trzecim okrążenu i nie jest zadowolona ze swojego wyniku. Chciała być w pierwszej trzydziestce a uplasowała się tuż za nią. Jest to jedyne punktowane miejsce, jakie wywalczyły nasze reprezentantki.

Magdalena Gwizdoń była 42. Kolejna Polka – Paulina Bobak – była dziesięć oczek niżej (52). 54 miejsce zajęła Krystyna Pałka, zaś najgorzej wypadła Weronika Nowakowska, która przybiegła na metę jako 61.