Sport   »   Aktualności   »   Biathlon: Tryumf Szwedek. Porażka Polek

Biathlon: Tryumf Szwedek. Porażka Polek

2009.12.11//  S. Kozak
Sprint biatlonowego Pucharu świata na dystansie 7,5 kilometra zwyciężyły Szwedki. W Hochfilzen najlepsza była Anna Olofsson-Zidek. Tuz za nią uplasowały się: Helena Jonsson i Olga Zajcewa.
Olga Zajcewa - Biathlon Olga Zajcewa
Biathlon - Kobiety Biathlon

W Austrii biathlonistki walczyły w kiepskich warunkach. Sypiący śnieg utrudniał bieg, co dało się we znaki Polkom. Mimo, że nieźle strzelały to fatalnie biegły i nie wywalczyły wysokich pozycji.

Najlepsza nasza reprezentantka – Agnieszka Cyl – była czterdziesta. Szesnaście oczek niżej pojawiła się Krystyna Pałka. Magdalena Gwizdoń kiepsko strzelała i biegała. Skutkiem tego jest 66. miejsce. Pozostałe dwie zawodniczki: Weronika Nowakowska i Paulina Bobak, zajęły kolejno 73. i 85. pozycję.

Szwedki mimo niesprzyjającej aury radziły sobie dobrze. Tak jak tydzień wcześniej dwa pierwsze miejsca należały się właśnie im: Annie Olofsson-Zidek i Helenie Jonsson. Olga Zajcewa z Rosji, zaciekle walczyła z Niemką Simone Hauswald. W rywalizacji lepsza okazała się Rosjanka i to ona zajęła trzecie miejsce.