Brazylia pokonała Hiszpanię w finale Pucharu Konfederacji

2013.07.01//  P. Rączka
W finałowym meczu o Puchar Konfederacji reprezentacji Brazylii pokonała 3:0 Hiszpanię i sięgnęła po to trofeum już trzeci raz z rzędu, a czwarty w historii. Canarinhos potwierdzili tym samym, że w przyszłorocznych mistrzostwach świata, w których będą gospodarzami, są głównymi faworytami do końcowego zwycięstwa. Spotkanie na legendarnej Maracanie przerwało "piłkarski monopol" mistrzów świata i Europy – była to ich pierwsza porażka od 29 meczów.
Podopieczni Vicente del Bosque stracili bramkę już na samym początku spotkania. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, zrobiło się w polu pięciu metrów takie zamieszanie, że piłkę wręcz wepchnął do bramki Fred. Na minutę przed przerwą podwyższył najlepszy zawodnik tego turnieju – Neymar, oddając mocny strzał pod poprzeczkę. Wynik zaraz po zmianie stron ustalił Fred, mocnym strzałem w długi róg.