Sport   »   Piłka nożna   »   PK: Brazylia pokonała Włochy

PK: Brazylia pokonała Włochy

2013.06.23//  P. Rączka
Brazylia pokonała 4:2 reprezentację Włochy w meczu grupy A Pucharu Konfederacji i zapewniła sobie awans z pierwszego miejsca do kolejnej fazy. Znakomicie zaprezentowały się młode gwiazdy w obu ekipach - Mario Balotelli i Neymar. Choć drużyny już przed meczem mogły być pewne tego, że zagrają w półfinale, to jednak gra toczyła się o wiele, bowiem zwycięstwo pozwoliło uniknąć Hiszpanii. Oba zespoły pojawiły się w najsilniejszych składach – zabrakło tylko lekko kontuzjowanego Andrei Pirlo.
Kibice długo czekali na pierwszą bramkę, bowiem aż do końca pierwszego połowy, kiedy to prowadzenie Canarinhos dał Dante. Po zmianie stron gole sypały się niemal jeden za drugim. Zespół z Europy zdołał szybko odpowiedzieć, ale dwa kolejne trafienie należały do gospodarzy turnieju. Włosi na dwadzieścia minut przed końcem zdołali złapać kontakt i niemal do końca gra była niezwykle zacięta. Wszystko tuż przed końcem wyjaśniło uderzenia Freda.