Sport   »   Piłka nożna   »   Copa America: Kolumbia pokonała Kostarykę

Copa America: Kolumbia pokonała Kostarykę

2011.07.03//  D. Pęgiel
Reprezentacja Kolumbii pokonała drużynę narodową Kostaryki 1:0 (1:0) w pojedynku grupy A turnieju Copa America, który odbył się w argentyńskiej miejscowości Jujuy. Zwycięskiego gola uzyskał w 45. minucie Adrian Ramos. We wcześniejszym spotkaniu tej grupy Argentyna sensacyjnie zremisowała z Boliwią.
Piłkarze Kostaryki od 28. minuty grali w osłabieniu - po brutalnym faulu czerwoną kartkę ujrzał Randall Brenes. Przewagę liczebną wykorzystali Kolumbijczycy, którzy odważnie nacierali na bramkę Leonela Moreiry. Golkipera Kostaryki zdołał pokonać tuż przed końcem pierwszej połowy Adrian Ramos. Na początku drugiej odsłony bliski strzelenia kolejnej bramki dla Kolumbii był lider drużyny Falcao Garcia, jednak piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę.
Adrian Ramos
Adrian Ramos Adrian Ramos

Strzelec jedynego gola w tym spotkaniu podsumował występ swojej ekipy słowami: "Grunt, że start w turnieju rozpoczęliśmy od zwycięstwa. To zawsze pomaga przed kolejnymi występami, nawet jeśli to nie była przekonująca wygrana, to jednak jest sukces, a to jest najważniejsze". W środę Kolumbijczycy zmierzą się z gospodarzami turnieju, którzy po remisie z Boliwią nie mogą już sobie pozwolić na kolejne potknięcia.