Corinthians pokonali Chelsea w finale Klubowych Mistrzostw Świata

2012.12.16//  P. Rączka
W finale Klubowych Mistrzostw Świata piłkarze Corinthians pokonali 1:0 Chelsea Londyn i wywalczyli tytuł najlepszej drużyny na świecie. Oba zespoły prezentowały się bardzo dobrze w defensywie, choć okazji na strzelenie goli nie brakowało. Pierwszą dogodną sytuację mieli triumfatorzy Ligi Mistrzów, którzy w 10. minucie mogli wyjść na prowadzenie za sprawą uderzenia Mosesa.
Ekipa z Sao Paulo szybko odpowiedziała dwoma strzałami Emersona, wynik jednak ciągle nie ulegał zmianie. Po zmianie stron tempo gry spadło, ale nie na tyle by nie oglądać ciekawych akcji. W 55. minucie znakomitą okazje zmarnował Eden Hazard, nie radząc sobie w sytuacji sam na sam z Cassio. Kwadrans później padł w końcu gol, a zdobył go Paolo Guerero, wykorzystując chwilową nieporadność całej defensywy The Blues.

Corinthians skupili sie na obronie i robili to bardzo umiejętnie, nie pozwalając Chelsea na zbyt wiele. Na cztery minuty Fernando Torres, który mógł zapewnić swojej drużynie dogrywkę, ale zabrakło mu szczęścia. Gracze z Londynu kończyli mecz w dziesiatkę, bowiem czerwoną kartką został ukarany Gary Cahill.