FC Barcelona wygrała Klubowe Mistrzostwa Świata 2015

2015.12.20//  P. Rączka
FC Barcelona zgodnie z przewidywaniami pokonała River Plate w finale Klubowych Mistrzostw Świata. Wynik spotkania otworzył w pierwszej połowie Lionel Messi, a po przerwie dwa trafiani dołożył Suarez. Dla Dumy Katalonii to trzeci w historii tytuł - wcześniej triumfowała na tej imprezie w 2009 i 2011 roku. Podopieczni Lusia Enrique wywalczyli tym samym piąty puchar w sezonie, nawiązując tym samym do najlepszych okresów ze swojej historii.
W rozegranym wcześniej meczu o trzecie miejsce japońskie Sanfrecce Hiroshima wygrało 2:1 z chińskim Guangzhou Evergrande.