Siatkówka

Eliminacje do mistrzostw świata: Polska wygrywa po męczarniach

2009.07.17//  Ł. Łuniewski
Polska pokonała Belgię 3:2 w pierwszym meczu eliminacji do mistrzostw świata, które zostaną rozegrane w Japonii.

Faworyzowane Polki, którym zapowiadano łatwe zwycięstwo 3:0, już w pierwszym secie połknęły gorzką pigułkę przegrywając 23:25. Drugi set na szczęście "Złotka" rozegrały perfekcyjnie pokonując rywalki 25:14, pokazując, że pierwszy set mógł być wypadkiem przy pracy. Trzeci set i 25:21 pozwalał już myśleć o zdobyciu dwóch punktów. Nieoczekiwanie Belgijki podniosły się z kolan i wygrały czwartą partię 19:25 doprowadzając do tie-breaka, w którym Polki na przewagi wygrały 16:14.
Wcześniej Turczynki łatwo pokonały Francuski 3:0 obejmując pozycję lidera w grupie. Do Mistrzostw Świata awansują dwie najlepsze drużyny.