Sport   »   Piłka nożna   »   Euro 2012: Włochy zremisowały z Chorwacją

Euro 2012: Włochy zremisowały z Chorwacją

2012.06.14//  P. Rączka
Reprezentacja Włoch zremisowała 1:1 z Chorwacją w drugim meczu na mistrzostwach Europy. W pierwszej połowie na boisku dominowali tylko i wyłącznie piłkarze Azzurri, który zdołali udokumentować swoją przewagę dopiero w 37. minucie. Fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Andrea Pirlo, zdobywając pierwszą bramkę na Euro 2012 ze stałego fragmentu gry. Choć okazji dla graczy w niebieskich koszulkach nie brakowało, to jednak więcej goli nie zdołali już zdobyć.
Po zmianie stron obraz gry uległ diametralnej zmianie. Włosi cofnęli się do obrony, a Chorwaci niemal nie schodzili z ich połowy. Tak defensywna postawa została skarcona w 72. minucie, gdy piłkę w bramce umieścił po złym przyjęciu piłki Mario Mandzukić. Obie reprezentacje nie odniosły jeszcze porażki na mistrzostwach, jednak żadna z nich nie może być pewna awansu do ćwierćfinału.

Włochy: Gianluigi Buffon - Leonardo Bonucci, Daniele De Rossi, Giorgio Chiellini - Christian Maggio, Claudio Marchisio, Andrea Pirlo, Thiago Motta (60. Riccardo Montolivo), Emanuele Giaccherini - Mario Balotelli (69. Antonio Di Natale), Antonio Cassano (83. Sebastian Giovinco)
Chorwacja: Stipe Pletikosa - Darijo Srna, Vedran Corluka, Gordon Schildenfeld, Ivan Strinić - Ivan Rakitić, Ognjen Vukojević, Luka Modrić, Ivan Perisić (67. Danijel Pranjić)- Nikica Jelavić (83. Eduardo da Silva), Mario Mandzukić (90. Niko Kranjcar)