EuroBasket 2011: Hiszpanie pokonali Francuzów w finale

2011.09.19//  D. Pęgiel
Reprezentacja Hiszpanii pokonała Francję 98:85 (25:20, 25:21, 25:21, 23:23) w finale Mistrzostw Europy koszykarzy na Litwie i po raz drugi z rzędu została najlepszą drużyną narodową Starego Kontynentu. Dwa lata temu Hiszpanie triumfowali w Polsce. Bohaterem spotkania okrzyknięto Juan Carlos Navarro, zdobywcę 27 punktów, którego uznano także najlepszym koszykarzem EuroBasketu.
W finałowym meczu spotkały się niezaprzeczalnie dwie najlepsze ekipy litewskiego turnieju. Obie zaprezentowały gre na najwyższym poziomie. Jednak to Hiszpanie kolejny raz udowodnili, że w obecnie nie mają sobie równych w Europie. Francuzi prowadzeni przez zawodnika San Antonio Spurs Tony'ego Parkera, który zdobył w sumie 26 punktów, tylko do przerwy potrafili skutecznie przeciwstawiać się rywalom.
Juan Carlos Navarro
Juan Carlos Navarro Juan Carlos Navarro

Przed spotkaniem finałowy został rozegrany mecz o trzecie miejsce, w którym Rosjanie pokonali największą niespodziankę imprezy - Macedonię. Do najlepszej piątki turnieju zostai wybrani: Juan Carlos Navarro, Pau Gasol (obaj Hiszpania), Tony Parker (Francja), Andrej Kirilenko (Rosja) i Bo McCalebb (Macedonia). MVP EuroBasketu został Juan Carlos Navarro.