Sport   »   Koszykówka   »   EuroBasket - Polska przegrała z Słowenią

EuroBasket - Polska przegrała z Słowenią

2009.09.14//  Ł. Łuniewski
Koszykarska reprezentacja Polski przegrała w drugim meczu drugiej fazy grupowej z Słowenią 60:76, co w znaczny sposób utrudni awans do fazy finałowej.
Maciej Lampe Maciej Lampe
Marcin Gortat Eurobasket Marcin Gortat

Polacy zdołali wygrać jedynie pierwszą kwartę, w której obie drużyny zagrały bardzo słabo. Skuteczność rzutów z gry zbliżona do 20% nie zachwycała kibiców żadnej z stron.

Zwycięstwo 17:11 uśpiło naszych graczy, którzy nadal razili nieskutecznością. Słoweńcy z minuty na minutę zaczęli grać lepiej co zaowocowało wygraniem kwarty 12:20.

Trzecia kwarta to całkowita dominacja Słoweńców. Polacy grali fatalnie, nie potrafili oddać celnego rzutu, a każdy błąd naszych koszykarzy wykorzystywali Słoweńcy, którzy zdobyli 22 punkty przy 11 naszych.

Ostatnie dziesięć minut rozpoczęło się od morderczego ataku Polaków, którym sił starczyło tylko na początek kwarty. Ostatnie minuty meczu to wyczekiwanie na końcowy gwizdek, który zakończy najsłabszy mecz Polaków w całym turnieju.

W meczu rozegranym popołudniu Hiszpania, z którą zagramy "mecz o życie" wygrała z Litwą 84:70.