Sport   »   Koszykówka   »   EuroBasket - ćwierćfinał bez Polaków

EuroBasket - ćwierćfinał bez Polaków

2009.09.16//  Ł. Łuniewski
Polscy koszykarze przegrali "mecz o życie" z Hiszpanią i nie awansowali do ćwierćfinału EuroBasketu.
Dzisiejsze spotkanie było także meczem ostatniej szansy mistrzów świata, którzy dużą ilością celnych rzutów za trzy zdominowali naszych koszykarzy.

Już w pierwszej kwarcie było widać, która drużyna jest silniejsza i może realnie myśleć o awansie. Czternaście zdobytych punktów przy 23 Hiszpanów i fantastyczna forma mistrzów świata w rzutach za trzy nie pozwalała myśleć o awansie.

Druga kwarta była kopią trzeciej kwarty meczu z Słowenią. Brak skuteczności i zaangażowania w grze zaowocował dwunastoma punktami. Hiszpanie spokojną i konsekwentną grą wywalczyli 19 oczek.

Trzecia kwarta pozostawiła promyk nadziei, który szybko zgasł w sercach kibiców. 20:29 i strata 25 punktów nie pozostawiła złudzeń. Czołowa ósemka Mistrzostw Europy to za wysokie progi dla naszych koszykarzy.

Czwarta i ostatnia partia Polaków w EuroBaskecie rozgrywana w tempie spotkania sparingowego została wygrana 22:19.

W pierwszym dzisiejszym meczu naszej grupy awans wywalczyła Serbia, która ograła Litwę 89:79. Wieczorem zostanie rozegrany mecz o pierwsze miejsce w grupie pomiędzy Słowenią i Turcją.