Justyna Kowalczyk wygrała Plebiscyt "Przeglądu Sportowego"

2014.01.12//  P. Rączka
Justyna Kowalczyk wygrała po raz piąty z rzędu Plebiscyt Przeglądu Sportowego, zostając wybrana najlepszym Sportowcem Roku 2013. Decyzja czytelników, którzy przez ostatnie tygodnie oddawali głosy na swoich faworytów, została ogłoszona podczas Gali Mistrzów Sportu w Teatrze Polskim w Warszawie. Zwycięstwo w 79. edycji oznacza, że nasza Królowa Narta została liderką w całej historii tego plebiscytu. Drugie miejsce w klasyfikacji zajął Kamil Stoch, a na trzecim miejscu znalazł się Paweł Fajdek, który wywalczył złoty medal z mistrzostw świata w Moskwie i zajął trzecie miejsce plebiscycie European Athletics na Lekkoatletę Roku.
Drużyną roku 2013 została ekipa Vive Targów Kielce. Z kolei najlepszym trenerem ubiegłego roku został wybrany Łukasz Kruczek. Imprezą roku zostały wybrane pamiętne mistrzostwa świata w siatkówce plażowej - Mazury 2013.

Kolejne miejsca w pierwszej dziesiątce zajęli odpowiednio (4-10):