Justyna Kowalczyk wygrała plebiscyt "Przeglądu Sportowego"

2011.01.09//  D. Pęgiel
Po raz 76. wręczono nagrodę plebiscytu na najlepszego sportowca roku według czytelników Przeglądu Sportowego i telewidzów Telewizji Polskiej. Za swoje osiągnięcia na arenie sportowej w 2010 roku uhonorowana został Justyna Kowalczyk.

Nasza najlepsza biegaczka narciarska zdobyła w ubiegłym roku aż trzy medale Igrzysk Olimpijskich w Vancouver – brąz, srebro oraz złoto. Ponadto sięgnęła po Kryształowe Kule wygrywając w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – zwyciężyła zarówno w rywalizacji dystansowej, jak i sprincie. W plebiscycie Kowalczyk wyprzedziła mistrza świata na żużlu Tomasza Golloba oraz dwukrotnego wicemistrza olimpijskiego w skokach narciarskich Adama Małysza.
Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk Justyna Kowalczyk

Na 4. miejscu znalazła się mistrzyni świata w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska, na 5. pretendent do walki o tytuł najlepszego pięściarza globu w wadze ciężkiej Tomasz Adamek, 6. był bramkarz reprezentacji Polski w piłce ręcznej Sławomir Szmal, 7. dyskobol Piotr Małachowski, 8. kulomiot Tomasz Majewski, 9. młociarka Anita Włodarczyk, a na 10. miejscu sklasyfikowano panczenistki: Katarzynę Bachledę-Curuś, Katarzynę Woźniak i Luizę Złotkowską.

Ponadto najlepszą polską drużyną minionego roku wybrano żużlowców, którzy wywalczyli drużynowe mistrzostwo świata. Nagrodę dla najlepszego trenera otrzymał Aleksander Wierietielny, zaś odkryciem roku został mistrz świata w podnoszeniu ciężarów Adrian Zieliński. Statuetkami superczempionów wyróżniono piłkarza ręcznego Karola Bieleckiego oraz gimnastyka Leszka Blanika.

Źródło: gadu-gadu.pl