Sport   »   Piłka nożna   »   LM: Inter w pięknym stylu wygrywa 3:1 z Barceloną

LM: Inter w pięknym stylu wygrywa 3:1 z Barceloną

2010.04.20//  S. Kozak
Dziś byliśmy świadkami pierwszego meczu półfinałowego Ligi Mistrzów między Interem Mediolan a FC Barceloną. Na San Siro to gospodarze z Mediolanu byli lepszą drużyną, która w pięknym stylu wygrała 3:1.
Wieczór zaczął się dobrze dla gości. Pierwszego gola zdobyli właśnie oni, w 19. minucie meczu za sprawą Pedro. Później podopieczni Josepha Guardioli zdobywali już tylko żółte kartki, których zgromadzili w sumie pięć.
Inter Mediolan - FC Barcelona - LM - Półfinał - 20.04.2010 Inter Mediolan - FC Barcelona

Jose Mourinho świetnie rozpracował Barcelonę. Dziś nawet Leo Messi był bezsilny wobec rewelacyjnej postawy rywali, którzy już w 30. minucie, po strzale Wesley’a Sneijdera doprowadzili do wyrównania.

Później dla Barcy było już tylko gorzej. Po przerwie na boisku nadal górował Inter. W 48. minucie Maicon podniósł wynik na 2:1. Kolejna bramka wpadła 13 minut później, a jej autorem był Milito.

Za tydzień rewanż na Camp Nou. Zapowiada się pasjonujący pojedynek, bo obie drużyny mają szansę awansować dalej. Barcelona jest zespołem walecznym, który za tydzień jest w stanie wykrzesać ostatnie siły by pokonać Inter i zagrać w finale, a Inter zrobi wszystko by swojej przewagi nie stracić.