LM: Remis Arsenalu z Barceloną. Inter pokonuje CSKA

2010.03.31//  S. Kozak
Arsenal Londyn walczył dziś w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z FC Barceloną. Spotkaniu towarzyszyły niesamowite emocje do ostatniego gwizdka. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:2, więc niesamowicie zapowiada się spotkanie rewanżowe tych drużyn. Drugi mecz między CSKA Moskwą a Interem Mediolan, zgodnie z przewidywaniami zakończył się zwycięstwem piłkarzy z Mediolanu 1:0.
Mecz Barcelony z Arsenalem był spotkaniem godnym finału. Takie zestawienie już się jednak nie powtórzy, więc obie drużyny zaciekle walczą o awans.
Arsenal Londyn - FC Barcelona - LM 31.03.2010 Arsenal Londyn - FC Barcelona

Zachwycająca gra Barcy w pierwszej połowie zmobilizowała rywali do walki. W drugiej to Arsenal pokazał na co go stać i 85. minucie doprowadził do remisu. Mocno w bramce stał obrońca z Londynu Almunia, który dzięki rewelacyjnej formie uchronił swój zespół od porażki.

Na pierwszą bramkę kibice musieli czekać aż do 46. minuty, kiedy Zlatan Ibrahimovic zdołał pokonać Almunię. Wyczyn swój powtórzył w 59. minucie meczu dzięki czemu Barcelona wyszła na dwubramkowe prowadzenie.

Radość z tego wyniku trwała zaledwie 11 minut, po których Walcott umieścił piłkę w bramce Barcy. W 85. minucie Fabregas nie zmarnował szansy i dobrze wykorzystał podyktowany rzut karny.

Nie zachwycili natomiast piłkarze z CSKA Moskwy i Interu Mediolan. Pierwsza połowa powiewała nudą. Dopiero w drugiej na murawie coś zaczęło się dziać. Zawodnicy z Interu przeprowadzili trzy szybkie ataki na bramkę Akinfajewa, który był bezradny wobec bardzo mocnego ciosu z 17 metrów Diego Milito (65. minuta). Piłkarze z Mediolanu wygranej nie oddali już do końca spotkania.