Legia Warszawa pokonała SV Ried i awansowała do IV rundy Ligi Europy

2012.08.09//  P. Rączka
Piłkarze Legii Warszawa pokonali 3:1 SV Ried i awansowali do kolejnej fazy Ligi Europy, gdzie stawką rywalizacji będzie gra w fazie grupowej tych rozgrywek. Zespół Jana Urbana zdołał tym samym odrobić straty z pierwszego spotkania, w którym przegrał 1:2. Mecz na Pepsi Arena od pierwszych minut układał się po myśli gospodarzy, a ich gra mogła cieszyć oko tak samo jak w ubiegłym roku, gdy także walczyli o awans do LE.

Bohaterem spotkania został Danijel Ljuboja, który oprócz tego, że zdobył gola, zaliczył także dwie asysty. Zdobywcy Pucharu Polski wyszli na prowadzenie w 41. minucie, a na listę strzelców wpisał się Marek Saganowski. Dziesięć minut po wznowieniu gry w drugiej połowie było już 2:0, a tym razem do siatki trafił Radović. Trzy minuty później gola zdobył wspomniany już Serb. Goście zdołali strzelić bramkę honorową na kwadrans przed końcem.

Choć końcówka spotkania była bardzo zacięta - każdy kolejny gol dla Austriaków dawał im awans, to jednak Legia zdołała utrzymać korzystny rezultat. Losowanie IV rundy eliminacji w ten piątek o 13 w Nyonie. Pierwsze mecze zostaną rozegrane 23 sierpnia, rewanże 30 sierpnia.

Legia: Kuciak - Jędrzejczyk, Żewłakow (12. Suler), Astiz, Rzeźniczak - Kosecki, Vrdoljak żk czk, Łukasik (59. Gol) , Radović, Ljuboja (79. Żyro) - Saganowski
Ried: Gebauer - Hinum, Reifeltshammer, Riegler, Schicker - Ziegl (58. Carril), Reiter, Hadzić (73. Zujl)- Nacho (56. Groessinger), Gartler, Meilinger