Sport   »   Piłka nożna   »   Legia Warszawa przegrała z SV Ried w Lidze Europy

Legia Warszawa przegrała z SV Ried w Lidze Europy

2012.08.02//  P. Rączka
W wyjazdowym meczu III rundy eliminacji Ligi Europy piłkarze Legii Warszawa przegrali 1:2 z SV Ried. Zespół Jana Urbana był zdecydowanym faworytem tej konfrontacji, bowiem rywale nie jest potentatem w swojej lidze, a do europejskich pucharów zapukał tylnimi drzwiami - przez krajowy Puchar, który w dodatku przegrał w finale. Boisko niestety zweryfikowało wszystko. Szósty zespół poprzedniego sezonu pokazał jak ambitnie można walczyć i osiągnąć dzięki temu korzystny wynik.

W pierwszej połowie niewiele się działo na murawie - obie drużyny przeprowadziły tylko po jednej groźnej akcji, ale żadna nie przyniosła gola. Po zmianie stron wynik otworzył Rene Gartler, który wykorzystał błąd bramkarza i Michała Żewłakowa. W 62. minucie było już 2:0 - piłkę ręką w polu karnym zagrał Jakub Wawrzyniak, a sędzia bez wahania pokazał mu czerwoną kartkę i wskazał na jedenasty metr. Kuciaka pokonał Anel Hadzić. Na pięć minut przed końcem bramkę ratującą nadzieje zdobył Danijel Ljuboja.

Legia Warszawa: 12. Dusan Kuciak - 2. Artur Jędrzejczyk, 6. Michał Żewłakow, 15. Inaki Astiz, 14. Jakub Wawrzyniak - 18. Michał Kucharczyk (64' 25. Jakub Rzeźniczak), 35. Daniel Łukasik (72' 21. Ivica Vrdoljak), 5. Janusz Gol (46' 9. Marek Saganowski), 28. Danijel Ljuboja, 32. Miroslav Radović - 20. Jakub Kosecki