Liga Europejska: Lech Poznań wygrał z Manchesterem City 3:1!

2010.11.04//  D. Pęgiel
Dwa tygodnie temu Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Manchesterem City 1:3. Dzisiaj Lechici – już pod wodzą nowego trenera Jose Marii Bakero - mieli szansę zrewanżować się The Citizens. Możliwość tą wykorzystali w pełni - poznaniacy wygrali 3:1 i wskoczyli na pierwsze miejsce w grupie A.
Poznański klub wystąpił w składzie: Jasmin Burić, Marcin Kikut, Bartosz Bosacki, Manuel Arboleda, Luis Henriquez, Ivan Djurdjević, Dimitrije Injac, Siergiej Krivets, Semir Štilić, Sławomir Peszko oraz Artjoms Rud?evs.
W pierwszej jedenastce drużyny prowadzonej przez Roberto Manciniego wystąpili: Shay Given, Micah Richards, Wayne Bridge, Pablo Zabaleta, James Milner, Shaun Wright-Phillips, Emmanuel Adebayor, Adam Johnson, Joleon Lescott, Patrick Vieira i Dedryck Boyata.
Początek premierowej odsłony to dominacja zawodników City, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. Jednak to Lechici w 30. minucie jako pierwsi cieszyli się z gola w tym meczu. Po ładnym kontrataku poznaniaków, obrońcy ekipy z Manchesteru źle wybili piłkę, co wykorzystał Injac, który strzałem z 25 metrów pokonał Givena.
Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia The Citizens, którzy za sprawą Adebayora już w 51. minucie doprowadzili do remisu. Dalsza gra to zacięta i równorzędna walka. Lech nie odpuścił, lecz zdołał przysporzyć Manchesterowi znacznych trudności po ładnych kombinacyjnych akcjach Sławomira Peszko i Marcina Kikuta. Angielski zespół odpowiadał głównie rajdami strzelca wyrównującej bramki.
Lech Poznań Lech Poznań...
Lech Poznań ...wygrał...
Manchester City ...Manchesterem City

Gdy spotkanie zbliżało się ku końcowi Lechici jeszcze dwa razy zdążyli zaskoczyć rywali - drugą bramkę strzelił Arboleda, a trzecią dołożył Możdżeń. Poznaniacy pokonali faworyzowany Manchester City 3:1!