Liga Europejska: Manchester United pokonał Ajax Amsterdam

2012.02.17//  P. Rączka
W jednym z najciekawszych spotkań 1/16 Ligi Europejskiej, piłkarze Ajaxu Amsterdam przegrali 0:2 z Manchesterem United. Z początku meczu lepiej prezentowali się gospodarze, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce. Mistrzom Anglii brakowało dokładności w kluczowych momentach akcji. Czerwone Diabły rozwinęły skrzydła dopiero w drugiej połowie. W 60. minucie padła pierwsza bramka, a na listę strzelców wpisał się Ashley Young. Na trzy minuty przed końcem, podopieczni Alexa Fergusona przeprowadzili szybką akcje, a zakończył ją Javier Hernandez.
- Wiemy, że jest to dwumecz. Chcieliśmy dobrego rezultatu i na szczęście zdobyliśmy dwie bramki. Ajax Amsterdam to trudny przeciwnik. Mają bogatą historię, jeśli chodzi o grę w europejskich pucharach. Wciąż zostało 90 minut. Nie możemy mówić, że już awansowaliśmy - powiedział strzelec drugiego gola.