Liga Europy: Legia Warszawa przegrała z Lazio Rzym

2013.09.19//  P. Rączka
W meczu inauguracyjnym rozgrywki fazy grupowej piłkarskiej Ligi Europy piłkarze Legii Warszawa przegrali na wyjeździe 0:1 z Lazio Rzym. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 54. minucie strzałem głową Hernanes, wykorzystując dośrodkowanie z prawej strony boiska od Keity. Mistrzowie Polski zaprezentowali się mimo wszystko dobrze na tle tak mocnego rywala, który jednak nie wyszedł na to spotkanie w najmocniejszym składzie, oszczędzając siły na derbowe spotkanie z Romą, jakie odbędzie się w niedziele.
W pierwszej połowie to Legia była stroną dominującą i mogła wyjść na prowadzenie. W 23. minucie po prostopadłym podaniu od Radovicia sam na sam z Marchettim znalazł się Kosecki, ale w dogodnej sytuacji uderzył wprost w bramkarza Lazio. Po zmianie stron na boisku wiało już przysłowiową nudą, a podopieczni Jana Urbana byli zupełnie bezbarwni w ofensywie. Goście w całym meczu nie byli w stanie przebić się przez dobre funkcjonującą tego dnia obronę, która raz po raz rozbijała ich ataki.