Sport   »   Piłka nożna   »   Liga Europy: Legia przegrała z Trabzonsporem

Liga Europy: Legia przegrała z Trabzonsporem

2013.10.24//  P. Rączka
Piłkarze Legii Warszawa przegrali 0:2 wyjazdowe spotkanie z Trabzonsporem w trzeciej kolejce Ligi Europy. Mistrzowie Polski zamykają tabele w swojej grupie i praktycznie stracili już szansę na awans do kolejnej rundy. Gospodarze na przerwę schodzili prowadząc 1:0, a gola już w ósmej minucie strzelił Marc Janko, wykorzystując bierną postawę obrońców. Podopieczni Jana Urbana powinni mieć w tej części gry rzut karny, ale sędzia popełnił błąd nie dyktując ewidentnej jedenastki.
Po przerwie warszawianie zaatakowali mocniej, ale gospodarze kontrolowali to, co dzieje się na murawie. Legia miała swoje okazje na wyrównanie, ale skuteczność z T-Mobile Ekstraklasy nie przekłada się u nic na europejskie puchary. Pod koniec spotkania Trabzon podwyższył prowadzenie, a bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Olcan Adin. Fatalnie zachował się Skaba, bo kopnięcie nie było mocne i nikt nie zmienił lotu piłki. 6 listopada Legia będzie miała okazję na rewanż.