Sport   »   Piłka nożna   »   Liga Europy: Tottenham rozgromił Inter

Liga Europy: Tottenham rozgromił Inter

2013.03.07//  P. Rączka
Piłkarze Tottenhamu Hotspur pokonali 3:0 Inter Mediolan w meczu 1/8 finału Ligi Europy i są już praktycznie jedną nogą w ćwierćfinale. Wynik już w 6. minucie spotkania otworzył nie kto inny jak Gareth Bale, który wykorzystał dośrodkowanie Gylfia Sigurdssona. Gospodarze po strzelonej bramce złapali wiatr w żagle i nieco ponad dziesięć minut później podwyższyli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się asystent przy pierwszym trafieniu – Sigurdsson, dobijając uderzenie Jermaine'a Defoe.
Zespół z Włoch miał tylko jedną okazje w pierwszej połowie, a zmarnował ją Antonio Cassano, podejmując złą decyzje w sytuacji sam na sam. Po zmianie stron padła jeszcze jedna bramka, a zdobył ją Jan Vertonghen, wykorzystując dośrodkowanie walijskiego pomocnika. Wynik mógł być znacznie wyższy, ale Koguty nie miały szczęścia, jeśli chodzi o skuteczność.