Liga Mistrzów: Borussia przegrywa, zwycięstwa Chelsea, Arsenalu i FC Barcelony

2011.12.06//  P. Rączka
Znamy już rozstrzygnięcia w czterech grupach Ligi Mistrzów. W bezpośrednich meczach o awans, górą wyszli piłkarze Chelsea oraz Zenitu St. Petersburg. Londyńczycy pokonali na własnym stadionie 3:0 Valencię, a Rosjanie zdołali zremisować bezbramkowo w wyjazdowym spotkaniu z FC Porto. O dużym szczęściu może mówić Olympique Marsylia, która rzutem na taśmę pokonała mistrzów Niemiec, dzięki czemu zagra w dalszej fazie rozgrywek – zespół z Francji przegrywał do 85 minuty.

Jedną z dwudziestu czterech bramek jakie padły w dzisiejszym dniu, zdobył Kuba Błaszczykowski, otwierając wynik spotkania w Dortmundzie. Dużo mniej szczęścia miał Łukasz Fabiański, który w 25 minucie meczu doznał groźnie wyglądającej kontuzji kolana.