Liga Mistrzów: Milan zremisował z Tottenhamem, Schalke wygrało z Valencią

2011.03.09//  D. Pęgiel
Piłkarze AC Milanu zremisowali bezbramkowo w Londynie z Tottenhamem środowe spotkanie rewanżowe 1/8 finału Ligi Mistrzów. Tym samym do kolejnej fazy turnieju awansował angielski zespół, który w pierwszym meczu wygrał 1:0.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando mediolańczyków. Rossoneri wypracowali sobie kilka groźnych sytuacji, z których najlepszą miał Robinho, jednak piłkę po jego nieczystym strzale z linii bramkowej wybił William Gallas.
AC Milan
AC Milan AC Milan
AC Milan

Od początku drugiej połowy zdecydowanie zaatakowali londyńczycy, przy czym nie zmalała intensywność akcji przeprowadzanych przez Milan. Do pełni szczęścia brakowało tylko bramek. Najgroźniejszą sytuację tej odsłony mieli mediolańczycy, kiedy po obronionym strzale Robinho zakotłowało się na szóstym metrze pola bramkowego Tottenhamu. Ostatecznie jednak obie drużyny zachowały czyste konto, co zapewniło gospodarzom awans do 1/4 finału LM.
Schalke 04
Schalke 04 Schalke 04
Schalke 04

W innym dzisiejszym pojedynku Schalke 04 Gelsenkirchen wygrało na własnym boisku z Valencią CF 3:1. Bramki dla gospodarzy strzelali Jefferson Farfan (40’, 90') oraz Mario Gavranović (52’), a dla gości - Ricardo Costa (17’). Do ćwierćfinału awansowała niemiecka ekipa - w pierwszym meczu padł remis 1:1.