Milan nie zagra w rozgrywkach europejskich? Porażka z Udinese

2014.01.23//  P. Rączka
Piłkarze Milanu po raz kolejny zrobili krok ku temu, aby w przyszłym sezonie nie zagrać w europejskich pucharach. Tym razem podopieczni Clarence'a Seedorfa przegrali w meczu ćwierćfinałowym Pucharu Włoch 1:2 z Udinese. Dla Rossonerich triumf w tych rozgrywkach był najprostszą drogą do zapewnienia sobie udziału w Lidze Europy. Jeśli chodzi o Ligę Mistrzów to szansę na udział w niej są mówiąc delikatnie – niewielkie. Spotkanie zaczęło się dobrze dla gospodarzy, bowiem w 6. minucie wynik otworzył Mario Balotelli.
Jeszcze przed przerwą zdołał wyrównać z rzutu karnego Muriel, a gola na wagę zwycięstwa strzelił w 78. minucie Nicolas Lopez. - Cała drużyna ciężko pracowała na dobry wynik, ale znów powtórzyła się ta sama historia. Nie potrafimy jeszcze ustabilizować naszej formy, ale oglądając ten mecz, widziałem wiele pozytywów. Pozostaję więc optymistą i wierzę, że wszystko zmierza w dobrym kierunku – powiedział trener.