Liga Mistrzów: Wisła ratuje remis w ostatniej akcji meczu

2009.07.15//  Ł. Łuniewski
Wisła Kraków zremisowała w spotkaniu drugiej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów z mistrzem Estonii, drużyną Levadią Tallin 1:1, ratując wynik meczu w ostatnich sekundach.

Początkowo Estończycy zaskoczyli Wisłę śmiałymi atakami, które z czasem słabły i krakowska drużyna szybko zamknęła graczy Levadii na własnej połowie. Pod koniec pierwszej części spotkania Wiślacy rozluźnili się, co w połączeniu z błędem Mariusza Jopa przyniosło zaskakujące prowadzenie do przerwy 0-1 dla mistrza Estonii po bramce Nikity Andriejewa.
W drugiej połowie nad stadionem w Sosnowcu załamała się pogoda, która stała się drugim przeciwnikiem Białej Gwiazdy. Po wielu atakach w ostatniej akcji meczu Piotr Ćwieląg zdołał uratować remis, który i tak nie stawia Krakowian w łatwiej sytuacji.

Liga Mistrzów Wisłą Kraków Levadia Tallin Wisła tylko zremisowała z Levadią
WISŁA KRAKÓW - LEVADIA TALLIN 1:1 (0:1)Bramki: 0:1 Nikita Andriejew (41.), 1:1 Piotr Ćwielong (90. + 3).