Siatkówka

Liga Światowa: Polscy siatkarze pokonali Portorykańczyków

2011.06.11//  D. Pęgiel
Polska reprezentacja siatkarzy wygrała w San Juan z Portoryko 3:0 (25:21, 25:23, 25:14) swój piąty mecz Ligi Światowej. Biało-czerwoni przerwali tym samym passę trzech przegranych w tegorocznych rozgrywkach. Kolejne starcie tych drużyn odbędzie się w niedzielę o godzinie 2:30 czasu polskiego.

Nasi zawodnicy rozpoczęli spokojnie. Dobra zagrywka i świetna gra pod siatką spowodowały, że na pierwszą przerwę techniczną schodzili z trzypunktową przewagą (8:5). Przy stanie 14:18 debiutującą w rozgrywkach Ligi Światowej reprezentacja gospodarzy zanotowała zryw, ale od wyniku 17:18 musiała pogodzić się z wyższością biało-czerwonych. Polacy wygrali 21:25.
Polska, siatkarze, siatkówka, mężczyźni, reprezentacja Polscy siatkarze...
Polska, siatkarze, siatkówka, mężczyźni, reprezentacja ...pokonali...
Polska, siatkarze, siatkówka, mężczyźni, reprezentacja ...Portorykańczyków

Początek drugiej odsłony to bardziej zacięta gra. Nasi reprezentanci sprawiali wrażenie uśpionych łatwością wygranej premierowego seta i nie kwapili się do frontalnego ataku. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzili (9:6) i po wznowieniu gry nie dali sobie odebrać przewagi. Portoryko nie było w stanie zaskoczyć naszych siatkarzy w żadnym elemencie gry i przegrało tę partię 25:23.

W trzeciej części polska drużyna w końcu pokazała dlaczego jest zdecydowanym faworytem starcia w San Juan. Świetna zagrywka oraz skuteczna gra w kontrataku spowodowały, że przeciwnicy całkowicie się pogubili i po chwili przegrywali 4:11. Pogrom w ostatniej odsłonie zakończył się zwycięstwem Polaków 25:14. Z dobrej strony w końcowej fazie pojedynku pokazali się przede wszystkim: szalejący w ataku Zbigniew Bartman oraz świetnie blokujący Marcin Możdżonek.

Źródło: onet.pl