Siatkówka

Liga Światowa: Polska pewnie pokonała Finlandię w Spodku

2012.06.02//  P. Rączka
Reprezentacja Polski siatkarzy zrewanżowała się Finlandii za porażkę 2:3 w pierwszym meczu na turnieju rozgrywanym w Toronto i tym razem pewnie pokonała rywala 3:0 (26:24, 25:18, 25:18), nie pozostawiając przy tym najmniejszych złudzeń kto jest lepszy. Jutro Biało-Czerwonych czeka najważniejsze spotkanie - zagrają z Brazylią, która zajmuje obecnie drugie miejsce w naszej grupie.

Pierwsze minuty rywalizacji były bardzo wyrównane. Na pierwszą przerwę techniczną Polacy schodzili przegrywając jednym punktem. W tym momencie doszło do zmiany która odmieniła obraz gry - Michała Kubiaka zastąpił Michał Winiarski. Od tego momentu podopieczni Andrea Anastasiego złapali wiatr w żagle. Pierwszą odsłonę choć można uznać jeszcze za wyrównaną - lecz z optyczną przewagą naszych siatkarzy, to jednak pozostałe dwie partie w pełni należały już do Bialo-Czerwonych.