Sport   »   Koszykówka   »   ME koszykarek: Polki przegrały z Chorwatkami

ME koszykarek: Polki przegrały z Chorwatkami

2011.06.24//  D. Pęgiel
Reprezentacja Polski przegrała 56:64 (21:24, 17:20, 8:11, 10:9) z chorwacką drużyną narodową piątkowe spotkanie drugiej rundy rozgrywanych w naszym kraju Mistrzostw Europy w koszykówce kobiet. W innym dzisiejszym pojedynku grupy F zawodniczki z Hiszpanii pokonały Łotyszki 66:57 (13:10, 14:13, 19:13, 20:21).
Reprezentacja Polski koszykarek
Reprezentacja Polski koszykarek Reprezentacja Polski koszykarek

Początek spotkania należał do Chorwatek, które po pięciu minutach prowadziły już 10:3, a po siedmiu – 17:9. W tym momencie Polki zabrały się za odrabianie strat. Po celnych rzutach wolnych Żurowskiej i Skobel Polska przegrywała 13:17. Następnie za trzy punkty trafiły Szott, a chwilę później Mowlik, jednak rywalki nie oddały prowadzenia, zwyciężając w premierowej kwarcie 24:21.

Druga część rozpoczęła się w podobny sposób jak pierwsza. Biało-czerwone pozwoliły Chorwatkom odskoczyć, aby potem nadganiać stratę. W piątej minucie Chorwatki prowadziły 35:27, a do przerwy 44:38. Warto odnotować, że aż 10 punktów po 20 minut  gry uzyskała Ivanković. W polskiej drużyny najskuteczniejsza była Kobryn – osiem "oczek".

Początek trzeciej odsłony przyniósł Polkom nadzieję. Po kolejnych punktach Kobryn nasze koszykarki przegrywały 48:46 w 25 minucie spotkania. Dobra gra naszej reprezentacji nie trwała jednak zbyt długo - Polki nie były w stanie zdobyć nawet punktu przez ponad 10 minut i przedostatnia kwarta zakończyła się rezultatem 55:46 dla Chorwatek.

W ostatniej kwarcie, na pięć minut przed końcem meczu przewaga przyjezdnych wzrosła do 14 punktów. Sytuację próbowała ratować jeszcze Kobryn, jednak było już za późno. Polskie koszykarki przegrały z Chorwacją 56:64 i definitywnie straciła szansę na awans do pierwszej ósemki mistrzostw Europy. Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobyła Kobryn 17, a 11 dołożyła Mowlik. W zespole Chorwatek najskuteczniejsza były Ivankovic i Mandir, które trafiły po 13 "oczek".