2011.08.29//  D. Pęgiel
Szymon Ziółkowski zajął siódme miejsce, a Paweł Fajdek był 11. w rzucie młotem podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w koreańskim Daegu. Mistrzem globu w tej dyscyplinie został Japończyk Koji Murofushi. Drugi był Węgier Krisztian Pars, a trzeci - Słoweniec Primoz Kozmus.

Szybko z zawodami pożegnał się Fajdek, który w trzech rzutach uzyskał najwięcej 75,20 m. Do finałowej rozgrywki, wraz z siedmioma innymi zawodnikami, awansował Szymon Ziółkowski. Polak ostatecznie został sklasyfikowany na siódmej pozycji z rezultatem 77,64 m. Zwycięzca zawodów uzyskał odległość 81,24 m, Pars miał 81,18 m, a Kozmus – 79,39 m.
Koji Murofushi Koji Murofushi
Szymon Ziółkowski Szymon Ziółkowski

Karolina Tymińska zajęła trzecią pozycję w biegu na 200 m zaliczanym do siedmioboju. Polska zawodniczka uzyskała czas 23,87 s. Pierwszą lokatę zajęła Brytyjka Jessica Ennis (23,27 s).

Marcin Marciniszyn nie awansował do finału na 400 metrów mężczyzn. W swoim biegu półfinałowym sportowiec Śląska Wrocław zajął szóstą lokatę z czasem 45,94 s. Półfinał wygrał Kirani James z Grenday (45,20 s).

Źródło: onet.pl