Sport   »   Aktualności   »   MŚ w Daegu: Paweł Wojciechowski ze złotym medalem

Aktualności

rss

MŚ w Daegu: Paweł Wojciechowski ze złotym medalem

2011.08.29//  D. Pęgiel
Paweł Wojciechowski (Zawisza Bydgoszcz) zdobył złoty medal w skoku o tyczce podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w koreańskim Daegu. Drugie miejsce zajął Kubańczyk Lazaro Borges, trzeci był Francuz Renaud Lavillenie.
Polscy zawodnicy, Mateusz Didenkow, Łukasz Michalski i Paweł Wojciechowski bez większych problemów uporali się z wysokością 5,65 m, co dało im awans do czołówki zawodów. Jako pierwszy z Polaków odpadł Didnekow, który trzy raz strącił poprzeczkę na 5,85 m. Michalski przeskoczył tę wysokość, natomiast Wojciechowski pokonał 5,80 m, po czym podniósł poprzeczkę na 5,90 m.
MŚ w Daegu: Paweł Wojciechowski ze złotym medalem
MŚ w Daegu: Paweł Wojciechowski ze złotym medalem Paweł Wojciechowski
MŚ w Daegu: Paweł Wojciechowski ze złotym medalem

Z czołowej piątki konkursu jako pierwszy odpadł Niemiec Malte Mohr, który poległ na 5,90 m. Borges pokonał tę wysokość, z którą nie poradzili sobie później także Lavillenie i Michalski. Ponieważ Francuz miał jedną zrzutkę mniej od naszego zawodnika, zajął trzecią lokatę. Polak musiał zadowolić się czwartym miejscem.

Ostateczny bój rozegrał się pomiędzy Wojciechowskim i Borgesem. Obaj sportowcy nie pokonali przy pierwszej próbie 5,95 m. Przy takim przebiegu zawodów złoty medal należał do Polak, ponieważ lepiej spisał się na poprzednich wysokościach. Kolejne próby obu zawodników także okazały się nieudane i nasz reprezentant mógł się cieszyć ze zdobycia tytułu mistrza świata.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcji

Źródło: onet.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
MŚ w Daegu: Paweł Wojciechowski ze złotym medalem

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale LifestyleDo góry  //  Sport   »   Aktualności   »   MŚ w Daegu: Paweł Wojciechowski ze złotym medalem