Sport   »   Aktualności   »   MŚ w piłce ręcznej: Polska wygrała z Chile

MŚ w piłce ręcznej: Polska wygrała z Chile

2011.01.17//  D. Pęgiel
Polscy piłkarze ręczni wygrali z Chile 38:23, spotkanie trzeciej kolejki grupy D Mistrzostw Świata w Szwecji. W innym meczu polskiej grupy reprezentacja Argentyny pokonała Słowację 23:18.

Pierwsze minuty premierowej odsłony to walka punkt za punkt. Od 10. minuty Polacy rozpoczęli punktowanie Chilijczyków, a w 16. prowadzili już pięcioma punktami. Jednak do końca pierwszej części nasi reprezentanci zdołali kilkakrotnie utracić przewagę, by ostatecznie wygrać 15:13.
Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych
Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych

Od początku drugiej połowy Polacy pilnowali się w obronie i skutecznie grali w ataku, co szybko przełożyło się na wynik spotkania. Na 10 minut przed końcem biało-czerwoni prowadzili już 11 punktami. Końcowy rezultat okazał się jeszcze bardziej okazały - Polska pokonała Chile 35:23.