Sport   »   Piłka nożna   »   Malouda mierzy w kolejne trofeum

Piłka nożna

rss

Malouda mierzy w kolejne trofeum

2010.05.28//  J. Knop
Francuski skrzydłowy Florent Malouda, po tym jak osiągnął sukces z Chelsea, jest głodny sukcesu w Mistrzostwach Świata.

Malouda pomógł ekipie ze Stamford Bridge zdobyć ich pierwszy w historii klubu dublet, poprzez zajęcie pierwszej lokaty w Premier League i zwycięstwa w FA CUP. Specjalista środka pola, który w tym sezonie był integralną częścią składu Carlo Ancelottiego, pragnie teraz pomóc reprezentacji Francji odeprzeć krytykę, jaka w ostatnim czasie ich dotknęła.
Florent Malouda Francuski skrzydłowy...
Florent Malouda ...chce kontynuować....
Raymond Domenech ...sezon sukcesu.

„Kiedy miałeś tak świetny sezon, w którym wiele dzieliłeś z fanami, chcesz doświadczyć tego samego z narodową drużyną” - powiedział Malouda dla Daily Mirror.

Nie chcemy wrócić ze spuszczonymi głowami do naszych klubów. Gdy zdobywasz tytuł ze swoim zespołem stajesz się bardziej ambitny”.

Les Blues przebyli trudną drogę w kwalifikacjach do czerwcowego Mundialu. Awansowali pokonując drużynę Irlandii, poprzez zwycięstwo w kontrowersyjnie zakończonym meczu fazy play-off. Pamiętamy, że piłkę z użyciem ręki zatrzymał w boisku Thierry Henry, następnie podał futbolówkę do Williama Gallasa, a ten zdobył gola na wagę awansu w 13. minucie dogrywki.

Malouda wraca do łask Raymonda Domenecha po wypadnięciu z kręgu zainteresowań szkoleniowca. Wierzy także, że są w stanie sprostać zadaniu i osiągnąć sukces na Mundialu.

Wszystko zależy od tego co pokażemy na boisku, jesteśmy zdeterminowani i mierzymy w najwyższe cele”.

To pewien rodzaj odpowiedzialności, gdy reprezentujesz francuskie barwy narodowe, ale zawodnicy czują, że są gotowi stawić czoło przeciwnościom. Sytuacja z jaką mieliśmy do czynienia wcześniej nie była komfortowa, ale próbujemy to zmienić”.

„Zaletą nowej taktyki jest to, że więcej atakujemy, mam więcej swobody na boisku i nie jestem ustawiany w roli typowo defensywnego pomocnika, tak jak na Euro 2008”.

Jestem kimś, kto lubi odpowiedzialność. To było bolesne dla mnie, kiedy przez ostatnie kilka lat byłem zmuszony do roli rezerwowego w reprezentacji. Zrobiłem wszystko aby odwrócić sytuację i jestem zadowolony, że udało mi się osiągnąć cel”- mówił Francuz.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcjiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Malouda mierzy w kolejne trofeum

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale LifestyleDo góry  //  Sport   »   Piłka nożna   »   Malouda mierzy w kolejne trofeum