Sport   »   Piłka nożna   »   Meksyk - Urugwaj: La Celeste wygrywają z El Tri

Piłka nożna

rss

Meksyk - Urugwaj: La Celeste wygrywają z El Tri

2010.06.22//  J. Knop
W spotkaniu grupy A spotkały się zespoły Meksyku i Urugwaju. Obie ekipy przed meczem miały tę samą liczbę punktów na koncie. Urugwajczycy mieli jednak lepszy bilans bramkowy, co dawało im prowadzenie w grupie. Ostatecznie to Urugwajczycy zwyciężyli 1-0. To znaczy, że awansują oni do fazy pucharowej z pierwszego miejsca w grupie. Meksyk zaś z drugiej lokaty.
Pierwsza okazja dla Urugwaju pojawiła się już w 6.minucie meczu. Wtedy Suarez znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywala i uderzył, niestety niecelnie. Meksykanie odpowiadali atakami Blanco i Dos Santosa. Podopieczni Javiera Aguirre zdobywali przewagę w polu, ale nie potrafili jej podkreślić efektem bramkowym.
Diego Forlan Urugwaj wygrywa z Meksykiem
Rafa Benitez W zepole El Tri wyróżniał się Marquez
Meksyk Meksyk wchodzi do fazy pucharowej z drugiego miejsca w grupie

W reprezentacji Urugwaju szarżował Forlan, który dzielił piłki między partnerów z drużyny. Gra obu zespołów stawała się coraz bardziej stateczna i wydawało się, że jedenastki zejdą do szatni przy wyniku remisowym.

Jednak w 44. minucie Urugwajczycy przeprowadzili fenomenalny atak. Futbolówkę między sobą wymienili Forlan, Cavani i Suarez. I to właśnie Suarez umieścił piłkę w bramce Pereza. Do przerwy 1-0 dla ekipy Urugwaju.
Giovanni dos Santos Dos Santos zagrał dobre spotkanie
Javier Aguirre Aguirre może cieszyć się z awansu
Oscar Tabarez Oscar Tabarez już przygotowuje się do meczów kolejnej fazy

W drugiej połowie Urugwajczycy skupili się na grze z kontry. W ten sposób mogli zdobyć gola już w 50. minucie. Na szczęście dla Meksykan Cavani uderzył wprost w Pereza. Reprezentanci Meksyku nie potrafili przejąć inicjatywy, kreatywność także zawodziła, gdyż problemem dla nich było skonstruowanie akcji.

W 65. minucie Rodriguez miał okazję na wyrównanie, ale nie trafił do siatki. Od tego momentu meksykańska ekipa narodowa nacisnęła na przeciwnika i wymusiła na nim cofnięcie się do strefy defensywnej. Tyle, że Urugwaj znakomicie zachowywał się w grze obronnej.


Zawodnicy urugwajscy chcieli za wszelką cenę utrzymać korzystny dla siebie rezultat do końca. Najaktywniejszym graczem meksykańskim był Rafa Marquez. Jeszcze w 85. minucie Salcido zagrał piłkę do Franco, ale ten nie opanował futbolówki. Do ostatniego gwizdka arbitra już nic się nie zmieniło. Urugwaj pokonuje Meksyk 1-0.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcjiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Meksyk - Urugwaj: La Celeste wygrywają z El Tri

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale ExtremeDo góry  //  Sport   »   Piłka nożna   »   Meksyk - Urugwaj: La Celeste wygrywają z El Tri