Sport   »   Koszykówka   »   NBA: Dallas Mavericks pokonali Phoenix Suns

Koszykówka

NBA: Dallas Mavericks pokonali Phoenix Suns

2012.01.24//  P. Rączka
Koszykarze Phoenix Suns przegrali 87:93 wyjazdowe spotkanie z Dallas Mavericks. Mistrzowie ligi NBA przystąpili do tego spotkania bez dwóch najlepszych graczy - Vince'a Cartera i Dirka Nowitzkiego. Marcin Gortat pomimo bardzo dobrej postawy, nie był w stanie zapewnić zwycięstwa swojej drużynie. Polak w tym meczu zdobył 19 punktu, miał 3 bloki, 2 asysty i aż 17 zbiórek. Najlepiej w ekipie Dallas spisał się Shawn Marion, zdobywając o dziesięć punktów więcej od naszego rodaka.
Pierwsze dwie kwarty były wyrównane, lecz po każdej z nich to gospodarze prowadzili kilkoma "oczkami". Po przerwie drużyna z Teksasu szybko odskoczyła na 15 punktów i choć w dalszej fazie meczu Phoenix gonili wynik, to jednak mistrzowie ligi kontrolowali przebieg meczu do samego końca.