Sport   »   Koszykówka   »   NBA: Phoenix Suns pokonali Dallas Maverics

Koszykówka

NBA: Phoenix Suns pokonali Dallas Maverics

2012.03.09//  P. Rączka
Koszykarze Phoenix Suns pokonali 96:94 Dallas Maverics w kolejnym meczu ligi NBA sezonu zasadniczego. Marcin Gortat utrzymał wysoką formę z ostatnich meczów, tym razem zdobywając 16 punktów i zanotował 12 zbiórek. Więcej punktów od niego w drużynie Suns rzucił tylko Dudley - 18. Tyle samo "oczek" w drużynie gości zdobyli Nowitzki i Carter. W sobotę zespół z Arizony zagrają z Memphis Grizzlies, którzy wygrali ostatnie dziewięć z dziesięciu spotkań.
Phoenix przegrali pierwsze dwie kwarty i na trzecią wychodzili tracąc osiem punktów. W niej podopieczni Alvina Gentrya, wygrali 11 "oczkami" i w kolejnych dwunastu minutach, wywalczyli cenny remis, który dał im zwycięstwo. - Każdego dnia możesz być pewny piętnastu zbiórek i 14-20 punktów od Marcina. Dobrze mieć taką pewność - powiedział po meczu trener Suns o występie Gortata,