NBA: Gortat zawiódł w prestiżowym meczu z Indianą Pacers

2014.01.11//  P. Rączka
Koszykarze Washington Wizards przegrali na wyjeździe 66:93 z Indiana Pacers i zanotowali najsłabszy wynik pod względem zdobytych punktów w tym sezonie. Po serii dwóch dobrych meczów, tym razem znacznie słabej zaprezentował się Marcin Gortat, który zdobył tylko cztery punkty. Polak trafił tylko dwa z ośmiu rzutów z gry, zebrał sześć piłek w obronie i trzy w ataku, miał dwa bloki, asystę, stratę i trzy faule, a na parkiecie przebywał 30 minut.
Czarodzieje zdołali zremisować w pierwszej kwarcie 18:18, a na przerwę schodzi tracąc do rywala osiem punktów – 37:45. Słabsza postawa w drugiej części mocno odbiła się na końcowym wyniku. Najwięcej punktów dla Wizards uzyskał Bradley Beal – 17. Wśród zwycięzców wyróżnił się David West – 20 "oczek".