Sport   »   Koszykówka   »   NBA: Los Angeles Clippers pokonali Phoenix Suns

NBA: Los Angeles Clippers pokonali Phoenix Suns

2013.04.04//  P. Rączka
Koszykarze Los Angeles Clippers pokonali na własnym parkiecie 126:101 Phoenix Suns, doprowadzając do siódmej porażki z rzędu swojego rywala. Gospodarze rozpoczęli to spotkanie od prowadzenia... 15:0 i wydawało się, że ekipę z Arizony czeka pogrom. Ci jednak wzięli się w garść i zdołali nieco podgonić wynik, a na przerwę schodzili przegrywając "tylko" siedmioma punktami. Wysiłek okazał się jednak daremny, bowiem trzecia kwarta znów była pokazem słabości "Słońc".
Clippers po raz kolejny podkręcili tempo i zdołali zanotować serię 25:6, przy czym aż siedem akcji w tym czasie zakończyli wsadami, co tylko pokazuje słabość w kryciu graczy Phoenix. DeAndre Jordan rzucił 20 punktów i zanotował 12 zbiórek. W ekipie gości najlepiej punktował Wesley Johnson - 20 punktów, 18 dołożył O'Neal, a 15 Jared Dudley.